Prym Colour Edition samler et utvalg av Pryms mest populære sytilbehør i tre koordinerte farger: Sage leaf, Apricot og Berry. Det er nettopp bestselgerne fra sortimentet som er valgt ut, og de fremstår her med et felles fargepreg der praktisk funksjonalitet møter et gjennomtenkt estetisk uttrykk.
En serie med gjennomtenkt design
Flere av produktene i Colour Edition tilhører Pryms Ergonomics-serie, utviklet med vekt på grepskomfort og redusert belastning ved bruk. Formgivningen er tilpasset naturlige håndbevegelser, og materialvalget bidrar til at verktøyene oppleves behagelige, også ved lengre arbeidsøkter. Resultatet er sytilbehør som fungerer godt i hånden og ser bra ut i sykassen.
Produktene i serien
Colour Edition dekker de mest brukte verktøyene i sykassen. Stoffsaksen (21 cm) er sentralt i sortimentet, med skjær tilpasset tekstil. Sprettekniven er liten og presis, konstruert for arbeid med sømmer og detaljer. Sylen passer til merking, hullsying og finarbeid, mens kritthjulet med stift er beregnet på nøyaktig markering direkte på stoff.Vario Tang med hulleverktøy er et flerfunksjonelt verktøy for festing av trykknapper, øyekroker og lignende sytilbehør. Needle Twister er en kompakt oppbevaringsboks for nåler, laget for enkel tilgang og trygg oppbevaring. Vario Creative Tool er et multifunksjonelt verktøy med bred bruksflate i tekstilarbeid.
Fargene: Sage leaf, Apricot og Berry
Colour Edition finnes i tre koordinerte farger: Sage leaf er en dempet, naturlig grønn. Apricot er en varm, lys oransje. Berry er en frisk lilla. Fargene er gjennomgående i hele serien, noe som gjør det enkelt å sette sammen et helhetlig verktøysett, og serien egner seg godt som gave så vel som til eget bruk.




















